RD 5+kk Syrovice

V případě zájmu volejte
Ing. Jaroslav Šilhavík

(+420) 603 168 629
nebo e-mailem
Lokalita: Syrovice, okres Brno-venkov
Budova: zděná
Stav objektu: Novostavba z roku 2009
Vlastnictví: osobní
Typ domu: krajní - polořadový
Počet podlaží: 2 NP
Podlahová plocha: 125 m2
Vytápění: ústřední plynové
Pozemek: 364 m2
Poznámka k ceně: + provize RK
Třída energetické náročnosti: D
Cena 9.900.000,- Kč

 

Prodej rodinného domu 5+kk s udržovanou zahradou v obci Syrovice, okres Brno venkov.

Krajní – polořadový dvoupodlažní dům je novostavbou z roku 2009.

Při výstavbě domu byla volena řada nadstandardních stavebních a konstrukčních prvků s důrazem na vysoký komfort bydlení, funkčnost a jedinečný nadčasový design.

Spojením kvalitního velkoformátového zasklení s ideální orientací na světové strany je docíleno maximálního prosvětlení a proslunění celého interiéru domu.

V přízemí se nachází prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem s přístupem na dvůr přes zimní zahradu, pokoj pro hosty, koupelna s WC, chodba a technická místnost pod schodištěm.

V patře jsou dva dětské pokoje, ložnice, koupelna a samostatné WC. Z dětského pokoje a ložnice je vstup na společnou terasu.

Parkování pro 2 auta je zajištěno před domem na vlastním pozemku.

K dispozici udržovaný dvůr se zahradou, přístupný z obývacího pokoje přes zimní zahradu, ale také samostatně kolem domu.

Celková obytná plocha domu je 125 m2, kompletní plocha pozemků činí 364 m2.

 

DISPOZICE:

1.NP:

- Zádveří 5,3 m2.

- Koupelna s WC 3,8 m2.

- Pokoj pro hosty 8,0 m2.

- Obývací a jídelní kout 30,0 m2.

- Kuchyňský kout 5,9 m2.

- Schodiště 5,2 m2 s využitím prostor pod schodištěm jako komora či spíž.

- Zimní zahrada 10,8 m2.

2.NP:

- Dětský pokoj 13,3 m2.

- Chodba 8,1 m2.

- Ložnice 12,5 m2.

- Koupelna 6,9 m2.

- Dětský pokoj 14,7 m2.

- WC 0,9 m2.

- Terasa 7,9 m2.

 

STAV A VYBAVENÍ:

Kuchyňská linka na míru se zabudovanými spotřebiči:

elektrická horkovzdušná trouba, kombinovaná plynová a sklokeramická varná deska, digestoř, vestavná mikrovlnná trouba, vestavný kávovar, lednice s mrazákem, myčka.

Spodní koupelna se sprchovým koutem, umývadlem a WC, horní koupelna s vanou a umývadlem.

Vytápění a ohřev TUV kombinovaným plynovým kotlem se zásobníkem na teplou vodu.

Spodní patro je téměř po celé ploše vytápěno teplovodním podlahovým topením, včetně zimní zahrady. V pokojích jsou radiátory.

V obou koupelnách je instalováno samostatné elektrické podlahové topení.

V celém domě jsou prosklené výplně nadstandardně izolující s meziskelní tepelnou folií a nanotechnologickou odrazovou vrstvou na skle. Fixní výplně jsou navíc všechny osazeny bezrámově. 

Vstupní dveře do domu hliníkové bezpečnostní, interiérové dveře většinou skleněné s pískovaným dekorem doplněným grafikou.

Podlaha v pokojích plovoucí, v ložnici korek, v obývacím pokoji s kuchyňským koutem a na chodbách + v koupelnách keramická dlažba.

Zimní zahrada rovněž s bezrámovým zasklením, dvoukomorové sklo s fólií, vytápěna podlahovým topením.

Krbová kamna v obývacím pokoji.

Zpracován projekt na fotovoltaickou elektrárnu s výkonem 6 kW s úložnou baterií, která zajistí celoroční kompletní elektrickou soběstačnost domu včetně napojení na dobíjení elektromobilu.

 

NÁKLADY:

- Plyn 1.700,- Kč / měs.

- Elektřina 1.700,- Kč / měs.

- Vodné + stočné 500,- Kč / měs.

 

O SYROVICÍCH A OBČANSKÉ VYBAVENOSTI:

Obec Syrovice se nachází cca 15 km Jihovýchodně od Brna, 2 km západně od Rajhradu.

V obci se nachází mateřská škola, základní škola prvního stupně, řada zájmových sdružení, knihovna, potraviny či lékař.

Dopravní autobusové spojení v rámci integrovaného dopravního systému JMK.

 

TECHNICKÉ ZAJÍMAVOSTI DOMU:

Krbová kamna:

Krbová kamna navodí tu správnou atmosféru příjemného teplého domova.

Kromě samotného vyhřátí obytného prostoru dochází rovněž k lokálnímu ohřevu podlahy. V kombinaci s podlahovým vytápěním domu, díky nucenému oběhu vody čerpadlem, nejenže nedochází k místnímu přehřátí dlažby, ale hlavně docílíme ohřevu celé plochy přízemí domu, a to včetně zimní zahrady. V případě výpadku elektřiny nebo plynu lze takto vytápět celý dům.

Topení v krbových kamnech umí také přirozeně zbavit dům a zimní zahradu nadměrné vlhkosti.

Schodišťový světlík:

Zajišťuje přirozené prosvětlení chodby a díky své jedinečné, na míru navržené konstrukci, zajišťuje celoroční přirozené odvětrání domu s důrazem na maximální tepelný či hlukově-izolační komfort v letním i zimním období.

Došlo k zateplení venkovního nadstřešního pláště opatřeného pro teplo odrazivým povrchem. Do horního plastového krytu bylo vsazeno dvojkomorové izolační sklo HEAT MIRROR, a dále na úrovní stropu schodiště bylo přidáno další střešní okno s izolačním dvoukomorovým zasklením.

Takto navržená konstrukce se tudíž nikdy nerosí, dostatečně prosvětluje interiér, přirozeně větrá, maximálně tepelně i hlukově izoluje, a přitom ani v létě interiér nepřehřívá.

Změkčovač vody:

Do Syrovic je dodávána voda z podzemních vrtů, která je poměrně tvrdá a obsahuje řadu minerálů, což může způsobit komplikace s údržbou vybavení domácnosti. Z toho důvodu byl na vodovodní přípojku pořízen poměrně nákladný a na montáž náročný systém trvalého změkčování vody, obsahující silný permanentní magnet rozbíjející a rozpouštějící částice minerálů.

Hospodaření s dešťovou vodou:

Pod jezírkem na zahradní straně domu je umístěná2 m3jímka na dešťovou vodu, v níž je umístěno čerpadlo napojené na jednoduchý okruh pro zavlažování zahrady, zejména živých plotů.

Po dohodě s obcí a provozovatelem kanalizace by bylo možné po instalaci certifikovaného vodoměru spotřebované množství dešťové vody odečíst od platby za objem odpadních vod.

Jímku by bylo možné použít například k chlazení zimní zahrady v létě. Technicky by muselo dojít k dobudování nového okruhu podlahového rozvodu a instalaci dalšího čerpadla.

Vlastnosti oken podle světových stran:

Dům má tři fasády, na které svítí slunce (ze severu navazuje sousední dům) a s ohledem na poslední velmi teplá léta došlo k výměně skleněných výplní, které dům více ochrání v letním období. Na jihovýchodní fasádě (hlavně dětský pokoj) tak nová skla nepustí 65% tepla, na jihozápadní fasádě (druhý dětský pokoj, kuchyně, chodba, koupelny WC) dokonce až 80% a naopak na severozápadní fasádě je bilance skel cca vyrovnaná 50 na 50. Většina skel má navíc zcela novou v ČR unikátní funkci SKY MIROOR, která venkovní plochu skla spolehlivě chrání proti přehřátí i prochladnutí (maximální telený komfort, zamezení rosení skel a úspora vytápění).

Rodinná koupelna a 2xWC:

Její přípravě a provozu bylo při stavbě a vybavování domu věnována velká pozornost.

Podlaha je vybavena nezávislých elektrickým podlahovým topením s inteligentním řízením (denní, týdenní, dovolenkový režim – nastavení vyžaduje návod).

Na zakázku byla vyrobena zrcadlová stěna obsahuje integrovanou zářivku uschovanou pod pískovanými částmi zrcadla, vlastní odporové vtápění ve většině plochy zrcadla (cca 80wat), které zamezí orosení a je zdrojem příjemného tepla. Podle vkusu a použití je také možné volit až 4 různé zdroje světla nebo elektrický odtah páry.

V době stavby byly mezi keramické obklady osazeny i některé elementy s NANO kovovým provrstvením, které byly v té době zcela neznámé a ty dodávají koupelně zajímavý design.

Okno na jihozápad je řešeno jako bezrámové s lepší izolací po obvodu a s designovým ztvárněním – obkladem ostění mléčným sklem, navazujícím na keramický obklad. Zasklení je průhledné, z vnější strany reflexní.

Okno na jihovýchod je řešeno zcela originálně. Na meziskelní fólii uvnitř skla byla natištěna plnobarevná grafika (téma vodopád), která v kombinaci s ornamentálním sklem dodává grafice pozadí a sklo činí neprůhledným. Okno je tudíž průsvitné, přitom neprůhledné, a při rozsvícení v koupelně je grafika viditelná i zvenčí.

Také interiérové sklo je tématem domu:

Zkušenost s provozem domu potvrzuje původní předpoklady. Sklo v interiéru je stále designově atraktivní, bezúdržbové, funkční, bezpečnostní a jde přes něj světlo. Je použito jako chodbové dveře (oddělující případný samostatný celek pokoje pro návštěvy s vlastní koupelnou), zábradlí na schodišti (mimo opěru, také bezpečnost či oddělení obývacího pokoje od schodiště) a dveře do pokojů v horním patře (čili každý pokoj má svoji barvu).

Samostatnou kapitolou je skleněné zábradlí na balkonu nad zimní zahranou – vlepované bezpečností mléčné sklo. Dá se říct, že co nemá být viděno, to opravdu vidět není, tedy průsvitné a přitom neprůhledné. Další významnou výhodou je jeho výrazné odhlučnění dětského pokoje a ložnice od hlavní komunikace. Při nočním osvětlení se zdroj světla "rozlije" do celé plochy skel.

Více funkcí má i odsuvná prosklená stěna v dřevěných rámech, oddělující prostor zimní zahrady od obývacího pokoje. Kromě jejich vzájemného rozdělení či spojení, plní rovněž funkci stínící, hlavní obývací prostor zcela odhluční a umožní používat zimní zahradu ve prospěch "zeleného" ohřevu domu.

Zajímavostí je i bezrámově provedené okno v chodbě horního patra. Na ostění navazuje směrem k západnímu slunci zrcadlo, které interiér v pozdně odpoledním šeru dovede skvěle rozsvítit.

Co nikde jinde neuvidíte a "neokusíte".

Skleněná stěna na jižní straně domu je zcela unikátní nejen konstrukcí, designem, ale i funkčností. Zasklení je osazeno bezrámově, sklo navazuje přímo na ostění – fasádu. Nejen že nemá žádný rám, žádný přechod, propustí tedy více světla a zamezí tepelným mostům. Zasklení je dvoukomorové, oddělené meziskelní tepelnou folií, obsahující velkoplošnou barevnou grafiku bez bílé barvy. Ve venkovní dutině skla je umístěna elektricky ovládaná bílá žaluzie, což přináší řadu výhod, jako například zneprůhlednění, eliminace prostupu světla, bezprašnost a tudíž bezúdržbovost. Při uzavření bílých žaluzií se grafika zvýrazní, naopak při otevření žaluzií se grafika potlačí a člověk spíše vnímá pohled do okolní zeleně.

Něco zajímavého také na zahradě.

Na zahradě je vysázeno 12 hlav různých odrůd vína, dá se tedy s nadsázkou očekávat vlastní každoroční vinobraní. V létě víno tvoří krásný živý plot od sousedů. Na udržované zahradě nechybí kiwi, borůvky či dva druhy ostružin.

Bezrámové zasklení a zcela originální zimní zahrada, kde rám tvoří pouze vstupní dveře.

Sklo zapuštěné přímo do ostění není jen atraktivní architektonický prvek, ale také ideální konstrukční řešení zasklení. Propustí více světla o plochu neexistujícího rámu, docílí ideálního zateplení okraje skla od fasády, eliminuje tepelné mosty, a z pohledu praktičnosti jde o maximálně bezúdržbové řešení. Všechna takto osazená skla jsou s meziskelní folií, s výbornými parametry prostupu tepla Uw=0.6W/m2K, což se blíží hranici pro pasivní domy. Venkovní sklo je vždy kalené, nerozbitné, vnitční naopak lepené, tudíž nehrozí vysypání skla do interiéru v případě poškození.

Veškeré zasklení v domě, včetně zimní zahrady, je koncipováno jako tzv. "chytré zasklení", které krom izolačních vlastností nabízí další přídavkové funkce:

- vytváří tepelnou pohodu v interieru (v létě chladí, v zimě hřeje)

- zabraňuje kondenzaci na interierové straně skla

- udržuje čistý povrch skla - samočistící funkce - vlivem speciálních nanotechnologického povrchu skla

- omezuje zneprůhlednění vlivem venkovní kondenzace nebo dokonce i námrazy

- 3x šetří energii (zamezením úniku tepla, větším prostupem tepla od sluneční energie, úsporou energie na svícení)

- omezuje prostup hluku, okna jsou patentována jako hlukově izolační

- omezuje prostup UV záření, čímž chráníme nejenom sebe, ale také vybavení domácnosti 

Provedení zimní zahrady je zcela originální a jedinečné. Má podlahové vytápění, lze ji zcela plnohodnotně využívat také v zimním období. Velká prosklená plocha bez zásadního solárního faktoru je zdrojem odpoledního tepla pro celý dům, což oceníte hlavně v jarních a podzimních měsících. Díky posuvné stěně lze teplo směrem do obytného prostoru regulovat, případně také pomocí cirkulace podlahového topení. K udržení tepla v zimní zahradě slouží také speciální odrazová fólie instalovaná na sklech odsuvné stěny.

Využijte služeb bytového architekta a úvěrového poradenství ještě před rozhodnutím pro koupi nemovitosti. Zajímejte se u makléře o veškeré výhody.

© 2018 Rubiko – úvěry, bydlení, investice
Všechna práva na obsah tohoto webu vyhrazena