INTERIÉR OBÝVACÍHO POKOJE A KUCHYNĚ

Nevelký prostor s krásným výhledem a rozlehlou terasou.

 

 

 

KONCEPT

Koncept celého návrhu se opírá o umění kaligrafie, inspirací byla malířka a grafička Ylva Skarp, která je autorkou tapety i plakátů.

 

DISPOZICE

    Díky omezeným rozměrům a členění místností bylo nutné docílit dojmu vzdušného, volného prostoru. Důležitá byla volba vhodného místa pro pohovku. Respektovala jsem přání, umístit pohovku ke stěně a do prostoru tak, aby si mohly komfortně lehnout dvě osoby. Vytvořila jsem dvě dispoziční varianty. Pohovka v prostoru neumožňuje si plně lehnout a zabírá hodně místa, pohovka u zdi naopak eliminuje úložné prostory.

     Nábytkovou sestavu v obývací části pokoje jsem navrhla jako rohovou, proto je možné umístit televizi na čelní zeď a také vedle francouzského okna. Nábytek má navržen kabelové průchody tak, aby bylo možno pozici TV měnit dle potřeby. Horní skříňky rozšiřují úložné prostory, mohou doplnit chybějící horní skříňky kuchyně a poslouží také jako knihovna. Posezení jsem doplnila taburetem a odlehčeným konferenčním stolkem. 

     Jelikož pohovka zasahuje do prostoru, bylo nutné najít ideální variantu umístění i tvaru stolu. Zvolila jsem kulatý stůl o průměru 120cm.

     V omezeném prostoru jsem hledala vhodný protipól stěně v relaxační části. Nebylo by žádoucí, aby se prostor zahltil nábytkem. Kuchyňskou linku jsem rozdělila na dvě části. První částí je vysoká sekci v bílé barvě s integrovanými spotřebiči. Tato část je vestavěna do niky až ke stropu, aby splývala se zdí. Do rohu je zasazena výklopná spíž se skládanými dvířky.  Naproti tomu druhou částí jsou dolní skříňky s pracovní plochou, které připomínají komodu. Je navržena v matném šedobéžovém přírodním odstínu. Do dekoru je sladěna umakartová deska. Nízká sekce má integrovanou myčku 60cm, varnou desku a dřez 78cm. Horní skříňky s výklopy obsahují nejnutnější nádobí. Obklad je řešen kaleným sklem na šroubech, stěnu dekoruje tapeta.

 

STYL A DESIGN

Hlavním tématem je kaligrafie a přírodní barvy s akcentem měděné.

     Kuchyni dominuje tapeta navržená švédskou malířkou a grafičkou Ylvou Skarp. Písmena nakreslená dynamickými tahy štětcem tvoří neutrální, avšak dostatečně zajímavý dekor, který se jen tak neokouká… Z portfolia Ylvy Skarp jsem vybrala malby a plakáty nad pohovku.

    Nábytek je navržen v jednoduchých klidných podélných liniích, které kontrastují k dynamickým písmenům. Přírodní neutrální kombinaci barev šedobéžových, béžových a bílých odstínů akcentuje měděná závěsná lampa a měděný stolek Cupid. Dřevěná polokřesílka s čalouněním nesou název ONE a vyrábí je TON. Jsou nadčasová a velmi příjemná. Jako variantu jsem vybrala bílo-dřevěné ikonické židle navržené designéry Ray a Charles Eamesovými.

 

Mgr. Markéta Šilhavíková

RUBIKO Interiéry

 

 

 

 

 

 

Ozvěte se nám


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Využijte služeb bytového architekta a úvěrového poradenství ještě před rozhodnutím pro koupi nemovitosti. Zajímejte se u makléře o veškeré výhody.

© 2018 Rubiko – úvěry, bydlení, investice
Všechna práva na obsah tohoto webu vyhrazena