Garsonka s výhledem na Lužánecký park

V bytě 1+kk bude mladý majitel nejen spát, ale také se setkávat s přáteli, vařit, stolovat, odpočívat či pracovat.

 

     Jeden pokoj musí sloužit jako kuchyně, jídelna, obývací pokoj, ložnice až pro 4 osoby a šatna.

     Hlavním požadavkem byl „šmrncovní“ mladý styl. Inspirovala jsem se severskými interiéry, kde dominuje světlé dřevo s bílou barvou. Hlavním motivem se stala barevná krychle. Objevuje se na nábytku v podobě otevřených barevných skříněk, dále také nad pohovkou ve formě dekorace z washi pásek. Washi pásky jsou rychlý a levný způsob, jak odekorovat interiér.

     Aby zůstalo v místnosti co nejvíce volného prostoru, navrhla jsem spojení funkce varného ostrůvku a jídelního stolu. Vznikl tím vysoký stůl s barovými židlemi, který navazuje na pracovní plochu kuchyně. Ostrůvek nemá spodní skříňky, což prostor opticky podstatně zvětší a dispozice zůstává příjemně vzdušná. Kuchyni doplňuje nábytková sestava v podobném designu. Relaxační část tvoří rozkládací pohovka, doplněna lehkým variabilním stolkem. Pohodlnou postel funkčně odděluje zástěna z barevných provázků.

     Zařizovaným prostorem je podkrovní byt, omezován svou členitostí a šikminami. Z toho důvodu zůstal nábytek i zdi ponechán v bílé barvě, jelikož přílišný barevný kontrast by prostor spíše zmenšil a na členitost zbytečně poukazoval. Pro podlahu a doplňky jsem volila studené barevné odstíny.

    Do budoucna majitel plánuje garsonku využít k pronájmu a zařídit si větší byt. Z důvodu požadavku na nízkou cenu realizace je většina nábytku navržena z Ikea. Kuchyňská linka a vestavné skříně do předsíně byly zhotoveny na míru.

 

Mgr. Markéta Šilhavíková, RUBIKO Interiéry

 

 

 

 

 

 

Ozvěte se nám


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Využijte služeb bytového architekta a úvěrového poradenství ještě před rozhodnutím pro koupi nemovitosti. Zajímejte se u makléře o veškeré výhody.

© 2018 Rubiko – úvěry, bydlení, investice
Všechna práva na obsah tohoto webu vyhrazena