BARVA ROKU 2015

Barvou pro rok 2015 se byla zvolena Marsala, Pantone 18-1438.

Globální společnost PANTONE, světový guru v oblasti barev, ve spolupráci s nejvýznamnějšími designery, každoročně vyhlašuje barvu roku. Jejich prognózy úpěnlivě sledují významné firmy, nejslavnější módní domy, kosmetické firmy či průmysloví designéři. V praxi to znamená, že se s barvou, která se dostane do hledáčku Pantone, budeme několik sezón setkávat na nejrůznějších typech zboží.

 

 
Marsala je italské město v oblasti Sicílie, proslulé výrobou specifického červeného vína.     

Tato barva ztělesňuje bohatství, úrodu a dostatek jídla.


 „Přirozeně robustní a zemitě vínově červená, Marsala obohacuje naši mysl, tělo i duši. Vyzařuje jistotu a stabilitu. Marsala je jemně svůdný odstín, ten, který nás vtahuje do svého všeobjímajícího tepla.“

 

 

     Při prvním pohledu na trendy barvu příštího roku jsem si vybavila zaprášený samet, koženkové polstrování v motorovém vlaku, kterým jsem dojížděla do školy nebo vínovo-okrové retro vzory na bytovém textilu 70. let. Osobně zemité vínové odstíny nevyhledávám, protože působí usedle. Nesáhli odborníci z Pantone vedle? Jejich předpovědi však předchází analýza nejrůznějších celosvětových událostí, ekonomických a technologických trendů, zkoumání životního stylu a společenských nálad. Něco na tom bude…

 

 

 

 

     V poslední době vínová barva oslovila na nových dekorech a nejrůznějších materiálech nejen mne, ale i řadu klientů. Dokonce se na podzim objevila v několika nově navržených a čerstvě realizovaných interiérech. Dobře ladí s dalšími výraznými trendy – používání měděných odstínů a teplých kovů s pastelovými barvami. Matný odstín zdůrazní ekologický nádech barvy, lesklá pak  luxus a bohatství. Velmi hezká je barva na materiálech s výraznou strukturou nebo rozpitá jako akvarel.

 

 

 Mgr. Markéta Šilhavíková

Rubiko interiéry

 

ZDROJ:

http://www.colourfutures.com,

www.pantone.com,

http://design-milk.com/pantone-color-year-2015-marsala/,

https://www.etsy.com,  

www.pinterest.com

Ozvěte se nám


Položky označené hvězdičkou * jsou povinné.

Využijte služeb bytového architekta a úvěrového poradenství ještě před rozhodnutím pro koupi nemovitosti. Zajímejte se u makléře o veškeré výhody.

© 2018 Rubiko – úvěry, bydlení, investice
Všechna práva na obsah tohoto webu vyhrazena